Tele-Video-Obraz
Produkcja filmowa i telewizyjna
 
   logo
 

Toto Vis Oratio

Zespół wokalno-instrumentalny, którego początek związany jest z nieistniejącą już lokalną stacją telewizyjną TVO Gdańsk, dla programów której przygotowywał podkłady muzyczne. Aktualnie zadanie to wykonuje dla stacji: Tele-Video-Obraz. Nazwę zespołu tłumaczy się jako: „Cała siła w modlitwie”.

Liderem zespołu jest Zygmunt Słomski – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor wielu utworów z gatunku muzyki poważnej, ale także piosenek tzw. „lekkiej muzy”. Jest poetą, autorem tekstów do większości własnych utworów. W zależności od potrzeb korzysta z pomocy innych wykonawców.

Dzięki temu prezentowany jest bogaty i różnorodny repertuar, zarówno piosenek religijnych, jak i świeckich. Daje to możliwość dostosowania go do gustów odbiorców. Niewątpliwą zaletą jest twórczy wymiar tej działalności, który uatrakcyjnia ich występy.

Koncert piosenek rodzinnych jest okazją do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów muzycznych, towarzyszących spotkaniom biesiadnym czy okolicznościowym.

Piosenki religijne stanowią oprawę zarówno liturgii, jak i koncertów o tej tematyce.

Każdy z występów zespołu „Toto Vis Oratio” daje szansę spełnienia słów Goethego, który podkreślił, że warto wchodzić tam, gdzie ludzie śpiewają, bo ci ludzie, którzy lubią muzykę, mają dobre serca.

 


Copyright (c)2013-2019 {TVO GDAŃSK}